אדם לצפייה ישירה | SeretVOD
אדם

אדם לצפייה ישירה

Human

54,283 צפו בסרט

שנת יציאה: 2015

ז'אנר : דוקומנטרי

תרגום מובנה


אדם לצפייה ישירה

תקציר הסרט אדם

הבמאי המוכשר והמוערך יאן ארטוס ברטראן, היוצר של "בית" ו-"כוכב האוקיינוס", מביא אל המסך יצירה אנושית מרגשת. "אדם" זהו אוסף של סיפורים העוסקים בתיאור של עולמינו, הצוללים לתוך המהות והליבה של המשמעות להיות אדם. באמצעות הסיפורים הללו השופעים באהבה ואושר, כמו גם בשנאה ובאלימות, "אדם" מפגיש אותנו פנים אל מול פנים עם האחר, וגורם לנו להרהר בחיינו. מסיפורים העוסקים בחוויות היומיומיות ועד אל תיאורים של חיים בלתי נתפשים, המפגשים הנוגעים ללב הללו חולקים בכנות נדירה ומדגישים מי אנחנו: את הצד האפל שלנו, אך גם את האצילי ביותר שבתוכינו, ואת הדברים שהינם אוניברסלים. כדור-הארץ שלנו מופיע באופן הכי נשגב שלו דרך צילומים אוויריים שמעולם לא נראו לפניכן, המלווים במוזיקה מרוממת, דבר המסתכם בפואמה לירית על היופי של עולמינו, ומספק רגע כדי לעצור ולקחת נשימה ולבחון את עצמינו. הפרוייקט נוצר במהלך תקופה של מעל 3 שנים, כאשר הבמאי וצוות של 20 איש ראיינו מעל 2,000 אנשים מ-60 מדינות ברחבי העולם. צוות הצילום האווירי כלל את יאן ארטוס ברטראן ועוד 6 אנשים. "אדם" זהו פרוייקט בעל מעורבות פוליטית המאפשר לנו לאמץ ולהכיר במצב האדם ולהרהר במשמעות הקיום.

הסצנות פנורמי האיטיות והמוזיקה אטמוספרי לספק חוויה בחדות גבוהה נשגבת החמיאו ומתאזנים על ידי חשבונות אינטימיים קצרים של סיפורים אישיים מאוד בעיקר על אנשים את עצמם ואת חייהם לפעמים המדהימים ולעתים חוויות מציקות. עד כדי כך הייתי צריכה לעצור להפסקה מן העוצמה הרגשית של כמה מהסיפורים הקשים.

ישנם שלושה כרכים / סרטים ואני רק רואה רוב דרך הדרך הראשונה עד כה. אני תוהה אם טקסט על המסך הוא שחק / זמין בשפות אחרות כי ראיתי אותם באנגלית ב- Google Play ועם השפע מספר את סיפוריהם נמשכים באמת מכל תחומי החיים כנפות תבל.

דרך נפלאה להרחיב את התצוגה של האנושות.

You may also like...

0 thoughts on “אדם”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.